אילו משכורות נוכל לעשות כטייסים מסחריים?

אילו משכורות נוכל לעשות כטייסים מסחריים?

אילו משכורות נוכל לעשות כטייסים מסחריים?

החלום על קריירת טיס הוא אחד מהנפוצים. מי מאיתנו לא מפנטז מפעם לפעם לקבל את ההזדמנות להתיישב בקוקפיט ולנסוק אל השמיים? יש משהו בכוח הזה, לקרוא תיגר על כוח הכבידה ולראות את העולם ממעוף הציפור שמביא עמו תדמית יוקרתית וממלא בתחושת משמעות. ההכשרה קשה ומורכבת ולרוב, אלו שישלימו את התהליך הם באמת הטובים ביותר. החדשות הטובות הן שכיום יותר מאי פעם, הביקוש לטייסים מסחריים בעולם הוא גבוה מאי פעם. חברות הלואו קוסט הרבות שנכנסו לשוק גרמו למחסור קריטי בטייסים וחברות תעופה מובילות מחפשות אחר אנשי צוות אוויר מוכשרים.

לצד התדמית והגשמת החלום, אין ספק שקריירה בתחום התעופה מביאה עמה גם לא מעט יתרונות בתחום החומרי. התנאים המעולים והשכר הגבוה הופכים את המשרה הזו לאחת מהאטרקטיביות ביותר. אז כמה אנו צפויים להרוויח בחברות התעופה לאחר הכשרת הטייס שלנו? המומחים של איה תעופה אספו עבורך כמה נתונים.

טייסים מנוסים נהנים מהתנאים הטובים ביותר

טייסים מתחילים לרוב לא ייהנו מגמישות רבה בלוח הזמנים שלהם. ברוב המקרים, יהיה עליהם להיות מוכנים לטיסה בכל עת במצב כוננות וייתכן כי "יוקפצו" בהתראה קצרה. במהלך שנתו הראשונה בתחום, השכר יחסית נמוך, אך עדיין נחשב לגבוה יחסית לשכר הממוצע במשק. ככל שנצבור ניסיון ומיומנות ונקבל מינויים בכירים יותר בחברה, כך ניהנה משכר גבוה יותר.

כך למשל, שכר קצין ראשון הוא כפול משכר טייס מתחיל וקברניטים יזכו לעלייה של שליש משכרו של הקצין הראשון.

מדינות וחברות שונות מציעות שכר שונה

טווח השכר של הטייסים המסחריים הוא רחב מאוד ומשתנה באופן ניכר מחברה לחברה ובין המדינות השונות. כך למשל, חברות התעופה הגרמניות מציעות לרוב לטייסיהן שכר שנתי הנע בין 35,000-100,000 אירו. לעומת זאת, בחברות כמו יונייטד אירליינס או פאן אייר השכר מתחיל מ-135,000 דולר בשנה.

ומה לגבי המגרש הביתי שלנו? באופן בלתי צפוי, אל על מציעה את שכר הטייסים מהגבוהים בעולם. אם נזכה להתקבל לחברה הישראלית הוותיקה, הדורשת צבירת מספר עצום של שעות טיסה כדי להתקבל  לשורותיה, ניהנה משכר חודשי של כמאה אלף ₪.

תנאי ההעסקה המעולים לא נגמרים בשכר

תהיה החברה שנבחר בה אשר תהיה, חשוב שנזכור כי השכר הוא רק רכיב אחד בתנאי העסקתו המשתלמים של הטייס המסחרי. לאורך השנה, נהנים הטייסים מבונוסים נדיבים במספר הזדמנויות. בנוס, קיימות הטבות רבות בשווי גבוה מאוד ומכסת ימי החופשה לה זכאים טייסים היא מהגבוהות במשק.

לא צריך עוד להסתפק בחלומות

הדרך אל רישיון הטיס קרובה מאי פעם. על אף שתהליך ההכשרה מורכב ודורש לימוד מאומץ, תרגול מפרך בשליטה בכלי הטיס וצבירת שעות טיסה רבות, הביקוש הגובר בתעשייה משפר את סיכוייך לפתוח בקריירה חדשה שתמיד חלמת עליה.

למידע נוסף על תוכנית ההכשרה הייחודית של איה תעופה, אנו מזמינים אותך להשאיר את פרטיך באתר כעת ונחזור אליך בהקדם עם כל מה שחשוב לדעת.