בד"ח וחשיבותו

מהו בד"ח ומה חשיבותו?

 

כל טייס שמכבד את עצמו יודע כי ניהול רשימת תיוג מסודרת המסייעת לו לבצע הכנה כראוי לפני המראה היא חיונית ומהווה חלק משמעותי מההכנה לטיסה. רשימת תיוג זו מכונה גם בד"ח, או בדיקות חיוניות מכילה את כל הבדיקות שיש לבצע לפני הטיסה. מעבר לחשיבות הגבוהה של ביצוע בד"ח לפני הטיסה, הדבר גם מחייב את כלל הטייסים מכוח תקנות התעופה. ביצוע בד"חים כנדרש עשוי למנוע תאונות טראגיות.

כיצד להקפיד על ביצוע בד"ח תקין?

מטרתה של רשימת התיוג התמציתית והמסודרת כרשימת מכולת, היא על מנת שנעבור על כל סעיף וסעיף בה ונסמן אותו על מנת שלא נחמיץ אף אחד מהצעדים החיוניים השומרים על בטיחותנו בעת הטיסה. על מנת להבטיח כי עקבת אחר כל צעד ושלא שכחת איפה הפסקת, מומלץ להקריא את תוכן הבד"ח בקול רם בעת ביצוע הבדיקה, גם אם הינך לבד במטוס.

לא רק במצבים שגרתיים

הבד"ח אינו רק מסייע לך להבטיח כי הכול פועל כשורה לקראת המראה, אלא יסייע לך לפעל סיטואציות מורכבות רבות אשר עשויות לחול במהלך הטיסה שאינן חלק מההתנהלות השגרתית. תקלות טכניות שונות ניתנות להתמודדות פשוטה למדי כאשר אנו עוקבים אחר רשימת התיוג באופן צמוד. במובן הזה, תרגול מתמיד יבטיח כי ברגע האמת נוכל לספק מענה מקצועי ובקור רוח.

חלק בלתי נפרד מתדריך הטיסה שלך

המעקב אחר הבד"ח ישפר את יכולתך להתנהל כשורה בתא הטייס ולעמוד בנהלי התפעול הסטנדרטיים בעת הטיסה. טייסים רבים נמנעו ממצבים בלתי נעימים ומאירועי בטיחות חמורים שתוצאותיהם עשויות היו להיות הרות אסון, מכיוון ששמרו על נהלי הבד"ח באדיקות.

אנו מספקים הכשרה ברמה הגבוהה ביותר כדי להפוך את הטייסים המתלמדים שלנו לאנשי תעופה הפועלים בסטנדרטים הגבוהים ביותר הן מבחינת ההקפדה על נהלי התעופה והבטיחות והן באופן תפעול כלי הטיס. אנו מזמינים אותך להצטרף אלינו ולקחת חלק במצוינות.