בחירת בית ספר לטיסה

איך לבחור בית ספר לטיס? אין ספק שכיום, יותר מאי פעם, ישנן אפשרויות מגוונות מאוד בישראל לרכישות רישיון טיס פרטי ורישיון טייס מסחרי. חיל האוויר כבר מזמן אינו האפיק הבלעדי להכשרה מקצועית וברמה גבוהה במקצועות התעופה וכיום רבים אשר ידם משגת זאת, יכולים לקבל את כל הכלים הנדרשים על מנת להתנסות בטיסה ולזכות ברישיון טייס פרטי ומסחרי שיאפשר להם להפעיל כלי טיס בכוחות עצמם ובמידה וירצו בכך, אפילו לבצע טיסות מסחריות בתשלום. היצע בתי הספר עשוי לבלבל ולהקשות על החלטה מושכלת. על מנת לסייע לך בבחירה, ריכזנו עבורך כמה היבטים שכדאי לקחת בחשבון בעת בחירת בית הספר לטיס.

ניסיון ומקצועיות של מדריכי הטיסה

בעת בחירת מדריך הטיסה האידיאלי, חשוב לוודא שיש לו את כל התעודות המתאימות, אך הדבר אינו מספיק. ראוי שנחקור היטב כמה שנים עובדים המדריכים בבית הספר, היכן הם עברו את הכשרתם במקצועות הטיסה, כמה שעות הם צברו ולחפש חוות דעת מתלמידים קודמים שלהם. בסופו של יום, אמנם, אנו עדיין עשויים להיתקל במדריכי טיסה מעולים ללא ניסיון רב, או מדריכי טיסה בעלי שנות ניסיון רבות ואלפי שעות טיסה שפשוט לא נתחבר אליהם. חשוב שנמצא את המדריך עמו תהיה לנו תקשורת טובה ונוחה.

הדרכת חורף לטייסים המקצועיים באיה אוויאטורס

מוניטין בית הספר עם שדה התעופה ורשות התעופה האזרחית

אחת הדרכים הטובות ביותר למצוא בית ספר לטיסה טובה היא לפנות אל רת"א (רשות התעופה האזרחית) ולשאול אותם על בתי ספר לטיסה מומלצים. על אף שלא בטוח שהם יוכלו לספק לך פרטים ספציפיים על תוכניות הכשרה פרטניות, אנשי הרשות מכירים את בתי הספר המוצלחים באזור, ולא פחות מכך, את הפחות טובים שבהם.

ניתן גם לפנות לטרמינל שדה התעופה הקרוב לאזור מגוריך ולשאול אנשי מקצוע רלוונטיים. קהילת התעופה היא קטנה, אפילו בשדות התעופה הגדולים, ואנשי המקצוע ישמחו לספר לך אלו גורמים מבטיחים לך הכשרה מקצועית וטיסה בטוחה ומי פחות מקפיד על הדברים הקריטיים או אינו שומר על תחזוקת כלי הטיס כראוי.

עלויות

איך שלא נסתכל על זה, לימודי טיס הם יקרים מאוד. העלויות אינן מתחילות ונגמרות רק באחזקת המטוסים. יש לקחת בחשבון את עלויות הדלק, הביטוח, שכר המדריכים וצוות הקרקע ועלויות רבות אחרות. לכן, כדאי למצוא את בית הספר שיאפשר לנו להתאים את התהליך לתקציב ככל הניתן ולמצוא מסלולים שנוכל לעמוד בהם. מומלץ לשאול האם אימוני הקרקע והתדרוכים כלולים במחיר והאם ישנן חבילות אימונים במחירים מוזלים.

מבנה הקורס ואופי הלימודים

על אף שהתוצאה שנקבל תהיה לרוב זהה - רישיון טיס פרטי, - שיטות ההדרכה עשויות להיות שונות מאוד. תהליך הלימודים וסדר הדברים עשוי להיות גמיש למדי מבית ספר לבית ספר וכדאי לבחון עד כמה התוכנית אינטנסיביות ומאפשרת לך לצמוח בתוך אווירה מקצועית, מוקפדת וברמה גבוהה על מנת לרכוש כלים איכותיים ובסטנדרטים הגבוהים ביותר, תוכניות ההדרכה מאושרות על ידי רתא לקבלת רישיון והפלפל שאנחנו מוסיפים לתוכניות הוא הניסיון שלנו כחברת תעופה מסחרית שמפעילה בפועל טיסות מסחריות רבות למיפוי וניסויי טיסה, טיסות לחו"ל ומשימות רבות ושונות.

מוכנים לטיסת מיפויי...

תמיד כדאי להתחיל בטיסת היכרות

כדי ליהנות מהתנסות ראשונית שתפתח לך את התיאבון, אנו מזמינים אותך לטיסת היכרות במחיר משתלם ובמידה ונחליט להמשיך יחד, תהפוך טיסת ההיכרות גם לשיעור הראשון שלך בדרך לרישיון הטיס הפרטי שלך. אנו מזמינים אותך ליצור עמנו קשר עוד היום ולהתחיל בהרפתקה המרגשת בחייך.

 

מקפלים גלגלים ויוצאים לדרך...

אנחנו כאן

תרגישו חופשי לשאול כל שאלה, אל תישארו ללא תשובות!

הזן שם
הזן מספר טלפון (10 תווים)
הזן אימייל
הזן הודעתך

המשרד שלנו

  • כתובת: שדה התעופה הרצליה
  • טלפון: 03-5080005, 03-5080040
  • אימייל: [email protected]

שעות פעילות

  • ראשון - חמישי: 07:00-19:00
  • שישי - שבת: 08:00-19:00