היתרונות לשימוש בסימולטור טיסה

היתרונות לשימוש בסימולטור טיסה

כלי סימולציה מתקדמים משמשים כיום את האדם כמעט בכל תחום ולרוב מיושמים בהן טכנולוגיות פורצות דרך. עם זאת, סימולטור טיסה אינו כלי חדש בתחום התעופה ולמעשה, הוא מלווה טייסים כבר מימיו הראשונים של המטוס. כבר משנות ה-20 של המאה ה-20, עשו טייסים שימוש בסימולטורים כדי לתרגל את מיומנויות הטיסה ולהתנסות במכשירי הניווט, הבקרה וההיגוי במרחב בטוח המאפשר התנסות ללא סכנה ובעלויות נמוכות מאלו של טיסה באוויר. שימוש בסימולטור להכשרת טייסים ותרגול מיומנויות שוטף טומן בחובו יתרונות רבים. איה תעופה אספו עבורך כמה מהגורמים המרכזיים שהפכו את הסימולטור לבעל חשיבות כה רבה בתחום התעופה כך למשל גם חלק מרשיון טיס פרטי

אמצעי ותיק לתרגול מיומנויות

סימולטור הטיסה הראשון בעולם פותח על ידי מדריך הטיסה אד לינק שבנה העתק מדויק של תא הטייס. מתקן מהפכני זה נקרא ה-Link Trainer ושימש טייסים על מנת להתנסות במכשור מבלי להסתכן בתאונות. מאז המצאת ה- Link Trainer, חלו פיתוחים מהפכניים בטכנולוגיות הדמיית הטיסה המוכוונות ליצירת חוויית טיסה אמיתית ככל הניתן. החל מהסימולטורים הממוחשבים הראשוניים של שנות ה-70 המוקדמות שהציגו קווי מתאר של השטח ועד הדמיות תצוגה מדויקות, הסימולטור מאפשר היום לדמות את הטיסה באופן מדויק. ממכשירים סגורים המדמים באופן מלא את טווח התנועה של כלי הטיס ואת הכוחות המופעלים על הטייס ועד לאמצעי מציאות רבודה המאפשרים חוויה רב חושית, הסימולטור הולך ומתקדם ומאפשר לבצע הדמיית טיסה אופטימלית.

לתרגול שוטף בעלויות משתלמות

עלויות שעת טיסה עשויות להגיע עד ל-1,500 ₪. אין על כך כל פלא. בכל טיסה מעורבים גורמים רבים מצוות הקרקע והפיקוח ועד להוצאות הדלק והתחזוקה. לכן, בכל פעם שמטוס עולה לאוויר, אנו נדרשים להתמודד עם עלויות רבות. מיומנויות הטיסה, ככל המיומנויות, דורשות תרגול על מנת לשמור על רמת ביצועים גבוהה. כדי לאפשר לטייסים לשמור על רמת המיומנות האופטימלית, סימולטור טיסה הוא פתרון משתלם בהרבה שאינו דורש צוות שלם מסביב לשעון או הוצאות תדלוק ותחזוקה. ניתן להיעזר בסימולטור גם כדי לתרגל מיומנויות ניווט ותקשורת ולפעול בהתאם לתוכניות טיסה מוגדרות ולבצע קורס מכשירים.

חוויית טיסה במינימום סיכונים

אחד היתרונות המשמעותיים ביותר בשימוש בסימולטור טיסה הוא היכולת לתרגל התנהלות במצבי חירום ומצבים מסוכנים ללא איום ממשי. ההדמיה מספקת לך מרחב טעות ומאפשרת לך לתרגל סכנות מבלי לשאת בהשלכות. כך, יעמדו לרשותך מיומנויות המגובות בניסיון בעולם האמיתי.

איכות ההדמיה של הסימולטור היא קריטית לאיכות האימון

הדמיה ברמה גבוהה אינה רק מרשימה ומספקת ערך מוסף לחוויית המשתמש, היא עשויה להיות בעלת חשיבות מכרעת לבטיחות הטיסה בעתיד. כשהדמיית הטיסה לוקחת בחשבון מכשולים ברמה התלת ממדית ומספקת הדמיה חזותית בטווח של 360 מעלות, התרגול בסימולטור מדמה מצבים אמיתיים ומאפשר לטייס להתחשב בכל תוואי השטח ונתוני המטוס. הדבר מקבל משנה תוקף כשמדובר בטיסות לילה או בטיסה בסביבות עירוניות. היכולת לדמות את סביבתם של שדות תעופה רבים ומגוונים בכל רחבי העולם, יאפשרו לטייס להיערך לכל תרחיש ולחזור על תוכנית הטיסה שוב ושוב במרחב בטוח.

הסימולטורים היום אפילו מרושיינים על ידי רשויות התעופה בעולם ולאיה תעופה סימולטור מאושר על ידי רשות התעופה האזרחית לקבלת הגדר מכשירים כחלק מקורס מכשירים, לאימונים שונים ולצרכים נוספים.