הכנה לקורס טיס

כאן נקבל מושג על קורס טיס והכנה לקורס הטיס

כיצד הופכים לטובים ביותר – הכנה לקורס טיס

מכל מסלולי ההכשרה הרבים והמגוונים שמציע צה"ל למגויסים על מנת לייעדם למקצועות השירות השונים, ישנו מסלול אחד המובחן מכולם ומהווה את ההישג הגבוה ביותר שניתן להגיע אליו במסגרת הצבא. קורס הטיס של חיל האוויר נחשב לקורס היוקרתי ביותר של צה"ל ומדי כל מחזור פוקדים את בית הספר לטיסה שבבסיס חיל האוויר בחצרים מאות מועמדים על מנת להעפיל במסלול המפרך ולהפוך לאחד מטייסי חיל האוויר.

מיונים קפדניים

עוד לפני שנזכה להציב את רגלנו בביס"ט, יהיה עלינו לעבור תהליכי מיון רבים ומורכבים, החל בבדיקות רפואיות מקיפות וראיון עם פסיכולוג ועד למבחנים פסיכוטכניים מורכבים. במידה וכל הנתונים הרפואיים יימצאו מתאימים, יקבל המועמד זימון לגיבוש טיס. בגיבוש זה מגיעים המועמדים לראשונה אל הבסיס ועוברים אתגרים קשים ומורכבים על מנת לבחון את סיבולתם הפיזית והנפשית ובין השאר את יכולתם להתנהל במצבים בלתי שגרתיים, לפתור בעיות תחת לחץ, להפגין מנהיגות ולפעול בשיתוף עם חבריהם.

מקומו של חניך בית הספר לטיסה, המכונה "פרח טיס", לעולם אינו בטוח לחלוטין. בכל אחד משלביו של הקורס הנמתח על פני שלוש שנים מודחים חניכים עד שבסופו של דבר נותרים רק המובחרים שבמובחרים. לכן, על מנת להעלות את סיכוייך לצלוח את כל המיונים ואת שנות הקורס בהצלחה, חשוב שתהיה לך הכנה נכונה שתספק לך קרקע יציבה לקראת אחד מהאתגרים הקשים שייצא לך לעבור בחייך.

קורס הכנה לקראת קורס הטיס

כיום יותר מאי פעם אנו מודעים לכך שלמרות שבהחלט ישנם כישרונות מולדים המתאימים יותר באופן טבעי להיות טייסים מוכשרים, רבות מהמיומנויות הנדרשות על מנת להצליח בקורס הטיס גם ניתנות ללמידה. לכן, החלו רבים המעוניינים להגשים את חלומם ולכבוש את השמיים לגשת למרכזי הכשרה המספקים הכנה לקורס הטיס.

מה לומדים?

ההכנה מספקת התנסות ראשונית עם כלל האתגרים בהם נעמוד במהלך שלבי המיונים וקורס הטיס. ניתן לחלק את התכנים לשני חלקים עיקריים.

ידע תיאורטי

הכשרה ותרגול במקצועות המתמטיקה (ובעיקר חשבון דיפרנציאלי ואינטגרלי), פיסיקה ואווירונאוטיקה, מיומנויות למידה, ההיכרות עם מערכות המטוס ואופן תפעולן ואף סדנאות העצמה לחיזוק הביטחון והדימוי העצמי.

הכנה למבדקים הפסיכוטכניים

המבדקים בוחנים תפיסה מרחבית באמצעות מבחני הטלת צל, משימות גיאומטריה שונות וכמובן מבחן דינור הידוע המכונה גם מבחן "הקוביה". במהלך הבחינה מופיעות קוביות בעלות נקודות ממוספרות אשר יש לציין האם ביכולתן להיפגש או לא תוך זמן נקוב. על מנת להצליח במבחן זה נדרשת זריזות רבה ותפיסה מרחבית מפותחת.

הכנה למשמעת הצבאית ולמקצועות הטיסה

 הקורס עצמו מתנהל כולו במסגרת הדומה לאופן בו מתנהל טייסת אמיתית. החניכים קמים כל בוקר לתדריכי משימה ולאחר מכן נשלחים לבצע אותן על ידי התנסות בסימולטור הטיסה של מטוס הקרב. לאחר המשימות, מתחקרים החניכים את המשימות ומתכננים את המשימות ליום שלמחרת. התרגול בסימולטור הטיסה ובנהלי המשימה מספקים הכנה חשובה מאוד לקראת קורס הטיס.