הכשרת טייס לבעלי מוגבלויות פיזיות? כן, זה בהחלט אפשרי

הכשרת טייס לבעלי מוגבלויות פיזיות? כן, זה בהחלט אפשרי

כמה פעמים יצא לך לשמוע מישהו אומר שתמיד חלם ללכת לקורס טיס, אבל הראייה שלו אינה מושלמת? מדובר באחד המיתוסים הנפוצים ביותר כשזה מגיע לעולם התעופה. בפועל, על אף שישנם לא מעט מצבים רפואיים שעשויים לפסול אותך מהכשרת טייס, האמונה כי ראיית 6/6 היא תנאי הכרחי, בטעות יסודה. למעשה, ישנן מגבלות רבות שאינן חייבות כלל לעמוד בדרכך אל הקוקפיט. רבים מופתעים כשהם מגלים כמה חסמים ניתן לצלוח עם אישור רפואי מיוחד או עם המטוס המתאים. כאן, נעבור על כמה מההגבלות המהותיות כשזה מגיע לטיס, ניחשף לכמה מהחידושים בתחום הנגשת המטוסים ונלמד עד כמה שערי בתי הספר לטיסה פתוחים הרבה יותר ממה שחשבנו.

טיסה עם ירידה בשמיעה

לרוב, הסובלים מירידה בשמיעה מסתייעים בקריאת שפתיים או שפת סימנים. מטבע הדברים, אלו לא שיטות שניתן ליישם בתקשורת עם מגדל הפיקוח. זהו ללא ספק אחד החסמים המהותיים עמם עשויים להתמודד לקויי שמיעה שחולמים על טיס. אם נחשוב לרגע מחוץ לקופסא, נוכל בקלות להבין מדוע המגבלה הזו נעשית כיום יותר מאי פעם ללא רלוונטית במציאות בה כולנו מתקשרים מדי יום באמצעות הודעות טקסט הנשלחות במהירות האור. חברות מסחריות רבות עוברות לשימוש במערכות תקשורת נתונים המאפשרות לטייסים לקבל תוכניות טיסה, אישורים, הוראות, ייעוץ ועוד נתונים רבים אחרים באמצעות טקסט. המערכת נמצאת כיום בשימוש ביותר מ -60 שדות תעופה בארה"ב.

הסיפור הלא יאומן של ג'סיקה קוקס

אחד הסיפורים המופלאים ומעוררי ההשראה ביותר כשזה מגיע לתהליך קבלת רישיון טיס כנגד כל הסיכויים, הוא ללא ספק סיפורה של ג'סיקה קוקס. ג'סיקה נולדה ללא זרועות, אך מצאה דרכים יצירתיות לקשור את שרוכי הנעליים שלה, לתרגל טאקוונדו, לצלול, לגלוש, לנגן בפסנתר, לנהוג במכונית ומשימות רבות אחרות - כל זאת באמצעות כפות רגליה.

טיסה דורשת בדרך כלל ארבע גפיים - שתיים לדוושות ההגה, אחת לסטיק ואחת לתפעול מכשור הבקרה. החלק הכי קשה היה למצוא את המטוס יהיה המתאים ביותר". מטוסים מסוימים, כמו ה-Ercoupe למשל, אינו מופעל בדוושות היגוי. כך, כפות רגליה של קוקס התפנו לשליטה בסטיק. בעזרת מיומנויות ייחודית זו, קיבלה קוקס לבסוף את רישיון הטייס שלה. כיום, היא לוקחת ילדים ללא גפיים לטיסות חוויה ומראה להם כמה המגבלה שלהם אינה חייבת לעצור אותם מלהשיג את כל מה שירצו.

לכן, אנו בבית הספר איה תעופה אומרים בקול ברור – אל תוותרו על החלום כל כך בקלות. לא משנה במה מדובר, תמיד כדאי לבחון את כל האפשרויות שלך. אולי יתגלה שאף על פי כן, טיסת הסולו שלך לא חייבת להיות חלום בלתי מושג. למידע נוסף על תוכנית ההכשרה שלנו, ניתן להשאיר פרטים באתר עוד היום.

הזן שם
הזן מספר טלפון (10 תווים)
הזן אימייל
הזן הודעתך