השמיים נפתחים – אחרי שנה של קיפאון בענף, שוק התעופה רוחש

השמיים נפתחים – אחרי שנה של קיפאון בענף, שוק התעופה רוחש

משבר הקורונה לחץ בכל הכוח על הבלמים של מדיניות השמיים הפתוחים. אחרי שגשוג אדיר שהפך טיסה למצרך נגיש ונפוץ מאי פעם, הובילו מגבלות הריחוק החברתי לקיפאון עמוק. כעת, נראה שהצל הכבד של המגיפה מתחיל לאט-לאט להתפוגג וחברות התעופה נערכות לקראת חזרה לפעילות. מה משמעות הדבר לגבי טייסי העתיד המחפשים אחר תעסוקה? אלו כמה מהמגמות המרכזיות שנראה בקיץ 2021.

החברות המובילות מתחילות לגייס

ככל שמתווספות עוד מדינות ירוקות ומגבלות הנסיעה מצטמצמות, כך הביקוש לעובדים חדשים גובר. החברות המובילות בשוק כבר מזהות את המגמה הזו ומבינות כי עליהן לגייס טייסים חדשים ובמהירות כדי לעמוד בביקוש עמו יתמודדו בקרוב. התחזיות לשנים הקרובות חיוביות מאוד והשחקניות הבולטות ביותר רוצות למצות את המיטב מההזדמנויות הממתינות להן. פעילות כזו דורשת כוח אדם רב ומוכשר. לכן, היום יותר מאי פעם יש לטייסים צעירים הזדמנות להיכנס לתעשייה. גם חברות השילוח הרימו את הכפפה. FedEx, למשל, גייסה מעל 100 טייסים למערך התעופה שלה ברבעון הקודם.

ההתאוששות הניכרת ביותר מופיעה בתחום התעופה

הנתונים בשטח מראים כי לצד תחום התפעול והתחזוקה, למשל, תחום התעופה הוא ללא ספק אחד מהמובילים כשזה מגיע לחזרה לשגרה ולביקוש גבוה מאי פעם לחזור לפעילות מלאה. אנשים רוצים לחזור ולצאת לחופשות אחרי שנה מתוחה ואנשי עסקים מעוניינים לחזור לפעילות בינלאומית. לכן, חלק בלתי נפרד מהחזרה המלאה לשגרה תלוי בהיערכות של חברות התעופה. לכן, תוכניות העסקה והכשרה רבות שהוקפאו במהלך שנת 2020 מתחדשות כעת.

יונייטד איירליינס, למשל, כבר הוציאה הודעה רשמית כי תגייס לפחות 100 טייסים עד סוף השנה הקרובה ו-300 נוספים שכבר החלו בהכשרה ונאלצו לעצור עקב המגיפה, ימשיכו כעת בתהליך. דלתא איירליינס צפויה לקדם כ-1,000 קצינים ראשונים לתפקיד הקברניט ולהעסיק עוד עשרות טייסים נוספים.

מול אילו אתגרים נתמודד בהמשך השנה הזו?

האתגר הגדול ביותר העומד בפני חברות התעופה כיום הוא היצע נמוך של טייסים מוכשרים ומיומנים. ענף התעופה חווה מחסור חסר תקדים באנשי מקצוע בתחום התעופה לפני המגפה - וכעת, כאשר הנסיעות מתחדשות, חברות מרגישות את הכאב הנובע מהמחסור הזה יותר מתמיד.

האמון בציבור הנוסעים הוא המפתח לתעשיית תעופה מסחרית בריאה. הנהירה הגדולה של הנוסעים לחופשת שאנו עדים לה בחודשים האחרונים היא העדות הניצחת לכך. עם זאת, נסיעות העסקים הן שיכריעו כמה זמן ייקח לשוק להשתקם. קיים תמיד הסיכוי שיתרונות התקשורת הדיגיטלית שנבחנו בקורונה יגרמו לירידה בנסיעות.

לקראת תור הזהב המחודש של עולם התעופה, איה תעופה מזמינה אותך לעבור תהליך מרגש ומעצים ולקבל הכשרה מקיפה ומקצועית בהפעלת כלי טיס. עם מדריכי טיסה מנוסים ומיומנים וידע מקיף, יש לך את כל הנדרש כדי לקבל את הרישיון ולפתוח בקריירה חדשה. למידע נוסף, ניתן לפנות אלינו עוד היום.

הזן שם
הזן מספר טלפון (10 תווים)
הזן אימייל
הזן הודעתך