5 טיפים יעילים לטיסת מכשירים בטוחה

5 טיפים יעילים לטיסת מכשירים בטוחה

5 טיפים יעילים לטיסת מכשירים בטוחה

במהלך קורס טיס פרטי, אנו מסתמכים על תנאי השטח כפי שהם נצפים מחופת תא הטייס על מנת לנווט ולשלוט במטוס באופן בטוח. עם זאת, תנאי הראות לא תמיד יאפשרו זאת ועל מנת לצלוח קורס טיס מסחרי בהצלחה, עלינו לרכוש כלים יעילים בטיסת מכשירים, כלומר, טיסה בה אנו מסתמכים אך ורק על הנתונים המופיעים בלוח המחוונים. טיסת מכשירים עשויה להיות מורכבת ודורשת אמון רב בציוד. כדי לסייע לך במשימה, אספנו עבורך כמה טיפים לטיסת מכשירים בטוחה.

חשוב לתרגל לעתים קרובות

במידה והוכשרת בכללי טיסת מכשירים, חשוב ליישם את הידע וההכשרה ולצאת לטיסת מכשירים לעתים קרובות. רבים רוכשים הגדר מכשירים ברישיון הטיס שלהם אך חוששים להתנסות בכך בתנאי ראות קשים. כמובן, חשוב שנשמור על ביטחוננו ולא נצא להרפתקאות מיותרות ומסוכנות, אך תרגול טוב לעתים קרובות ידאג שכישוריך יישמרו ויעמדו לרשותך ברגע האמת.

אם יש ספק, אין ספק

מצד שני, טייסים מסחריים רבים בוחרים לוותר על הטיסה כאשר מדובר במזג אוויר קשה במיוחד. חשוב לכל הפחות להעלות את האפשרות שהלחץ האטמוספרי יהיה קשה במיוחד במהלך התדריך ולתכנן מראש תרחישים שונים. עלינו לשאול את עצמנו מה היא האפשרית הבטוחה והנבונה ביותר. לבחון האם יש לנו מספיק דלק על מנת להתוות מסלול חלופי ולנחות במידה וטיסת מכשירים אינה הבחירה הבטוחה ביותר ובמידה וצפוי מזג אוויר מסוכן, פשוט לוותר על הטיסה.

אישור המראה אינו מצווה משמיים

אם עולה בך תחושה כי תנאי הטיסה אינם בטוחים, אישור ההמראה אינו ההיבט היחיד שצריך להנחות אותך. הזכות לוותר על הטיסה מסיבות בטיחותיות למרות אישור ההמראה עומדת לרשותך בכל עת. יתכן שיהיה עליך להסביר את פעולותיך בהמשך, אך הדבר עדיף על פגיעה בבטיחות הטיסה שלך.

לכוון גבוה

באופן גורף עדיף לטוס גבוה יותר בטיסות מכשירים מאשר בטיסה בתנאי ראייה. הבחירה הזו עשויה ברגע האמת להתגלות כנבונה מאוד, בעיקר כאשר טיסת מכשירים הופכת כל טעות קטנה לקריטית בהרבה. אין להסתפק בגובה 7,000-8,500 רגל, אלא לגבהים שמעל 10,000 רגל. בגבהים אלו אנו נמנעים מכל סיכון בשטח הררי וסביר מאוד להניח שגם נמצא את עצמנו טסים מעל כל מערכת חורפית שעשויה להקשות על הטיסה. בנוסף, הגובה מאפשר לך לקבל גם שהות על מנת לחשוב על פתרונות ולתכנן נחיתת אונס בקפידה בכל מקרה של תקלה, בתקווה שלא ניאלץ להידרש לתכנון כזה לעולם.

הכי חשוב – ללמוד עם הטובים ביותר

טיסת מכשירים היא מיומנות נחוצה לכל טייס מסחרי ובקיאות בה עשויה להציל חיים. לכן, חשוב שנבחר בית ספר לתעופה אזרחית שצוותו בעל ניסיון רב והכשרה מקצועית מקיפה. מדריכי תעופה ברמה גבוהה יסייעו לך להיכנס לעומק רזי טיסת המכשירים ולתת מענה לתרחישים רבים ומגוונים ובכל תנאי הטיסה.