היום שאחרי קבלת הרישיון – כיצד נתקבל אל חברות התעופה?

היום שאחרי קבלת הרישיון – כיצד נתקבל אל חברות התעופה?

ישנן סיבות רבות לעשות רישיון טיס אזרחי. עבור רובנו, מדובר בעיקר בהזדמנות לרכוש מיומנות חדשה ולהגשים את החלום לשלוט במטוס. גם אלו מאיתנו שנבחר לפתח מקצוע מהכישורים החדשים לאחר הוצאת הרישיון, עשויים להסתפק בעבודות קטנות ופשוטות כמו תובלה קלה, טיסות בשמי הארץ או משימות צילום וריסוס.

אין ספק, אמנם, שהמימוש האידיאלי של הרישיון הוא השתלבות באחת מחברות התעופה שצצות כיום כפטריות אחרי הגשם ולהטיס נוסעים בטיסות בינלאומיות. מאז מדיניות השמיים הפתוחים, הופיעו חברות רבות בשוק המציעות טיסות חסך גמישות ומשתלמות. עם פתיחת השוק, הגיעה העלייה החדה בביקוש לטייסים. כדי לנצל את ההזדמנות החדשה בחייך, ריכזנו את כל הדרישות שיש לעמוד בהן כדי להתקבל לחברות תעופה.

הוצאת רישיון טייס לנתיבי אוויר

כדי להטיס מטוס נוסעים, רישיון הטיס המסחרי הסטנדרטי לא יספיק. על מנת לקבל את כל ההכשרה הנדרשת כדי לקחת אחריות על עשרות ועד מאות נוסעים, יהיה עלינו לעבור הכשרה על מטוסים רב מנועיים.

השלב הראשון יהיה הוצאת רישיון טיס פרטי על מטוס חד מנועי. לאחר שיושלמו כל החובות הנדרשות לקבלת הרישיון – מצבירת שעות הטיסה ועד השלמת מבחני התיאוריה, ניתן יהיה להתקדם לרישיון טיס מסחרי.

כחלק מההכשרה, יהיה עליך לעבור הגדר מכשירים שיאפשר לך להפעיל את כלי הטיס גם בשעות הלילה ותחת תנאי מזג אוויר מורכבים.

לבסוף, יעניק לך מסלול ה-ATPL את כל ההכשרה הנדרשת על מנת להפוך לקברניט בטיסות בינלאומיות – מהמיומנויות הטכניות להפעלת מטוסי נוסעים ועד לנהלי התקשורת המקובלים.

צבירת ניסיון

הדרישה המינימלית על מנת להתקבל לחברות התעופה היא צבירת 1,500 שעות טיסה הנדרשות לקבל רישיון ה-ATPL. עם זאת, רוב חברות התעופה ידרשו צבירה גדולה בהרבה. חשוב שנזכור, עלות שעת טיסה היא גבוהה וככל שצבירת שעות הטיסה היא גבוהה יותר, כך תעלה גם עלות תוכנית ההכשרה שלך.

דרישות ייחודיות של חברות התעופה

לבסוף, כל אחת מחברות התעופה עשויה להציב דרישות ספציפיות הנהוגות בתהליך הקבלה לעבודה. חברות תעופה אירופאיות מובילות, כמו לופטהאנזה למשל, דורשות מגורים באירופה והחזקה באזרחות אירופית כדי להתקבל לשורותיה, למשל.

חברות אמריקאיות יידרשו ממך לעבור בחינות תיאוריה נוספות על מנת לעמוד בדרישות רשות התעופה האזרחית האמריקנית (ה-FAA).

בסופו של יום, יהיה עלינו לבחון את כלל ההטבות שנוכל להפיק מכל אחת מהחברות ביניהן אנו מתלבטים ובמקביל להעריך את מורכבות התהליך שיידרש כדי להתקבל לשורותיהן. כך נוכל לערוך חישוב עלות-תועלת מושכל שיאפשר לנו לקבל את ההחלטות הטובות ביותר.

כדי להגשים את החלום וליהנות מקריירה יוקרתית ומאתגרת, השלב הראשון בדרך עובר בקורס הטיס האזרחי. מדריכי הטיסה המנוסים והמיומנים של איה תעופה מזמינים אותך למסלול הכשרה מקיף, מרתק וברמה גבוהה. למידע נוסף, ניתן להשאיר את פרטיך באתר כעת.

הזן שם
הזן מספר טלפון (10 תווים)
הזן אימייל
הזן הודעתך