כך נתכונן לבחינות העיוניות לרישיון הטיס

כך נתכונן לבחינות העיוניות לרישיון הטיס

אם יצא לך לשוחח עם טייסים שרכשו את הרישיון שלהם בשנות ה-80 וה-90, בוודאי הבחנת שהם מפגינים לא מעט זלזול בבחינה העיונית. הזלזול הזה לא נוצר בחלל הריק. במשך עשורים, הורכבו הבחינות העיוניות משאלונים אמריקאיים שבוחנו את הידע של המועמד במגוון נושאים – ממערכות המטוס ועד למטאורולוגיה וחקיקה תעופתית. על אף שמבחינה מבנית הבחינות לא השתנו במידה רבה לאורך השנים, מבחינה מהותית ההבדל הוא תהומי. בעבר, רבות מהשאלות הללו היו אקראיות מאוד לכאורה ובחנו את החניך על מושגים מופשטים ולא על המידע הקונקרטי הדרוש כדי לעוף בבטחה. כעת, כשהבחינות בוחנות את המיומנות והידע הפרקטי שלך יותר מאי פעם, חשוב להיערך אליהן כראוי. אלו כמה טיפים שיסייעו לך להיערך על הצד הטוב ביותר.

זה הזמן למצוא את השיטה שמתאימה לך

ישנן המון שיטות, מסורתיות ומתקדמות כאחד, ללמוד לבחינות. בעוד שאחרים פשוט "בולעים" את הספרים שוב ושוב, יש מספר טכניקות שיכולות לסייע לך להכניס לראש את הדברים החשובים באמת ביעילות ובמהירות. חניכים מסוימים מגלים שכתיבת הערות שוליים או עריכת טבלאות לשינון עובדות הכי טוב, אחרים משתמשים בכרטיסיות ופתקיות וכיום, יש גם לא מעט תוכנות ואפליקציות שהופכות את חוויית הלימוד לנוחה יותר. בסופו של יום, אין שיטה אחת שמושלמת לכולם. חשוב שניקח את הזמן ונבדוק מה עובד הכי טוב עבורנו.

להגיע לבחינה בתנאים הטובים ביותר

חרשת את כל הספרים? בחנת את עצמך שוב ושוב? גם אם מעולם לא היה לך ביטחון כל כך רב בהצלחה שלך, חשוב להקדיש עוד ערב אחד ללימוד אינטנסיבי, לפחות ביומיים לפני הגעתך אל מרכז הבחינות, ממש לפני השינה. זה יסייע לך לשמור את כל החומר טרי בזיכרון. סביר מאוד להניח שבלילה לפני הבחינה נגלה שקשה לנו להירדם וכי אנו מתוחים מאוד. חשוב שנעשה מאמץ נוסף ונבטיח שתהיה לנו שנת לילה מלאה ורציפה. חשוב שנאכל ארוחת ערב טובה וננוח היטב כדי להגיע רעננים ומלאי כוחות. זהו הכלי החשוב ביותר שיאפשר לנו להתמודד מול כל הפתעה שהבחינה יכולה לזרוק עלינו.

שאלה הפתיעה אותך? חבל לבזבז זמן

גם הבחינה אכן זרקה לעברך הפתעות לא צפויות, זה לא הזמן להיכנס לפאניקה. לעתים קרובות נבחנים מכלים זמן רב על פתרון שאלה שאינם בטוחים לגביה. הדרך הטובה ביותר להימנע מכך היא פשוט לעבור לשאלות הבאות. תמיד ניתן יהיה להשתמש בזמן שנותר כדי לחזור אחורה ולנסות לפתור את מה שהחמצנו.

לקבל את הכלים הטובים ביותר ללמידה

הבחירה בבית הספר הנכון יכולה להשפיע באופן דרמטי על ההצלחה שלך. "איה תעופה" מעמידה לרשותך סביבת למידה אופטימלית הכוללת תוכנת לימוד מתקדמת ומדריכי טיסה מובילים ומנוסים שילוו אותך לכל אורך התהליך. אנו מזמינים אותך להצטרף לטובים ביותר ולעבור הכשרה שלוקחת אותך הכי גבוה שרק אפשר. למידע נוסף, ניתן להשאיר פרטים באתר ונחזור אליך בהקדם.

הזן שם
הזן מספר טלפון (10 תווים)
הזן אימייל
הזן הודעתך