כך נתכנן טיסת ראייה (VFR)

כך נתכנן טיסת ראייה (VFR)

טיסה לפי כללי טיסת ראייה היא מאתגרת בהרבה מטיסת מכשירים. היא דורשת את תשומת הלב המלאה שלנו ושמירה על ריכוז אופטימלי. במקום להסתמך על הדיוק הבלתי ניתן לערעור של מכשירי הבקרה והמחוונים, יהיה עליך להסתמך בעיקר על חושיך, על כל מגבלותיהן האנושיות. לא משנה כמה התכוננת כהלכה לטיסה, או מה היו דיווחי מזג האוויר האחרונים שקיבלת, הפתעות תמיד יכולות לקרוב. לכן, הדריכות והנכונות שלך להסתגל לשינויים, הן הכלים החשובים ביותר שיעמדו לרשותך. כדי להבטיח שימתינו לך כמה שפחות הפתעות, אלו כמה נקודות שחשוב להקפיד עליהן במהלך ההכנה לטיסה.

לפקוח עין על מזג האוויר

שינויים במזג האוויר עשויים להיות לעתים קרובות בלי צפויים. אנו עשויים להפנות את המבט מעלה לפני הכניסה למטוס ולראות רק שמיים כחולים ושמש בהירה. חצי שעה לאחר מכן, כשנהיה כבר בעיצומה של הטיסה, נגלה את ענני הסערה שמתחילים להתאסף, או אובך שיקשה על תנאי הראות שלנו. אנו חייבים לקחת בחשבון את הטבע ההפכפך הזה של מזג האוויר. בכל מקרה בו נתקלנו בשינוי כזה, מומלץ לא לקחת סיכונים – ככל שניתן עוד להסתובב ולנחות בשדה ממנו יצאנו, עדיף לעשות זאת. אם כבר התרחקנו יתר על המידה, מומלץ לפנות אל מגדל הפיקוח הקרוב ולבקש הנחיה לנתיבי טיסה בטוחים יותר או הכוונה אל השדה הקרוב ביותר.

לתכנן את מסלול הטיסה לפרטי פרטים מראש

לפני כל טיסה, ובעיקר כאשר נתיב הטיסה שלך אינו מוכר, חשוב להקדיש זמן ומחשבה לתכנון המסלול. יש לפרוש את כל המפות והתרשימים לקראת הטיסה, ללמוד היטב את תוואי השטח והסכנות הפוטנציאליות שהוא טומן בחובו. זוהי גם הזדמנות חשובה לבחון כמה אפשרויות שיהיה אפשר לקחת במהלך הטיסה, על כל צרה. בטיסה ללא מכשור, ציוד הניווט שלנו הוא מוגבל יותר ולכן היכרות מעמיקה עם השטח היא קריטית.

תמיד עדיף לטוס גבוה

גם אם יש לנו ראות טובה יחסית דרך חופת הקוקפיט, לא תמיד אנו יכולים לצפות מכשולים בדרך. אנטנת תקשורת, ראשי הרים ומכשולים רבים אחרים עשויים להכניס אותנו אל תסבוכת מסוכנת שיהיה קשה מאוד להיחלץ ממנה. לכן, עדיף תמיד לבחור לטוס גבוה יחסית. ככל שנשמור על גובה, כך נוכל להימנע מהיתקלות בעצמים שעשויים לסכן אותנו. גם מתופעות מטאורולוגיות רבות ניתן להימנע כל עוד נמשיך לטוס מעל גובה העננים.

להקפיד על תקשורת רציפה עם צוות הקרקע

השמירה על נתיב הטיסה שלך היא חיונית כדי לשמור על ביטחונך וביטחון הסובבים אותך. כדי להבטיח שלא החמצת צמתים אוויריים בדרך וכדי להבטיח שנתיב הטיסה שלך נשמר בקפדנות, חשוב לשמור על תקשורת עם מגדל הפיקוח ולהישמע לכל הוראות הצוות.

בהכשרת הטייס של איה תעופה, נכין אותך לכל תרחיש ונכשיר אותך בכל הכלים הנדרשים כדי לשלוט במטוס באופן אופטימלי. למידע נוסף, אנו מזמינים אותך להשאיר פרטים באתר כעת.

הזן שם
הזן מספר טלפון (10 תווים)
הזן אימייל
הזן הודעתך