כל הצעדים בדרך לבחירת בית הספר לטיס שלך

כל הצעדים בדרך לבחירת בית הספר לטיס שלך

אז החלטת להוציא רישיון טיס אזרחי. אין ספק שמדובר בהחלטה נועזת. הלימודים מאתגרים ומורכבים כמעט כמו שהם מרתקים ומרגשים. כדי לצלוח את תוכנית הלימודים בהצלחה, נדרשת דבקות במטרה, נכונות ללמוד ולצמוח וסל רחב של כישרונות.

מעבר לתכונות והכישורים האישיים שלך, אמנם, גם לבחירה בבית הספר הנכון יש משקל רב. כיום יותר מאי פעם, ישנם לא מעט בתי ספר אזרחיים לתעופה. בהתחשב בעובדה שרובנו לא מגיעים ללימודים האלו עם ידע מקדים, לא תמיד קל לדעת מה הופך בית ספר למוצלח. כדי לקבל בחירה מושכלת, אלו כמה צעדים שכדאי לנקוט בהם.

הצבת יעדים

כדי לבחור בבית הספר המתאים, חשוב לשאול את עצמך מה ברצונך להפיק מהרישיון. האם מדובר ברכישת מיומנות חדשה בלבד? בתחביב לשעות הפנאי? במקרה כזה, ניתן להסתפק בהכשרה הבסיסית לרישיון פרטי. עם זאת, כדי להפוך את המיומנות החדשה לקריירה, יידרש ממך רישיון טיס מסחרי. חשוב לברר שבית הספר שלך יוכל לספק לך את ההכשרה לדרגת הרישיון שמתאימה לצרכים שלך.

לבחון התאמה לאורח החיים

בחלק מבתי הספר לטיסה יש תוכנית לימודים מקיפה גם במקצועות תיאורטיים. חשוב לוודא שהתוכנית תואמת את לוח הזמנים ואורח החיים שלך. כפי שאמרנו, מדובר בלימודים תובעניים שדורשים את תשומת הלב המוחלטת שלך. אימוני הטיס שלך צריכים להיות בעדיפות ראשונה. לעתים, דחיית הלימודים לאורך זמן עשויה גם לייקר את העלויות. לכן, חשוב לוודא שתוכנית הלימודים מותאמת ליכולות שלך.

מיקום נוח

בהמשך ללוח הזמנים, גם למיקום הגיאוגרפי של בית הספר יש חשיבות. בהתחשב בעובדה שמדובר במקום שנבלה בו זמן רב, מומלץ לבחור בבית ספר שנמצא בקרבת מקום. על אף שהדבר יכול להקל משמעותית על החיים, חשוב עדיין שנציב את איכות הלימודים בבית הספר במקום הראשון, גם אם יש בתי ספר אחרים קרובים יותר.  

איסוף חוות דעת וביקור התנסות

אחת הדרכים הטובות ביותר לבחון את איכות תוכנית ההכשרה היא לשוחח עם אנשים שעברו אותה בעצמם. ניתן לשוחח עם טייסים שהוכשרו במסגרת אזרחית ולשמוע מגורם פנימי בתעשייה על איכות בית הספר.

אחרי שמצאת כמה מועמדים בולטים, ניתן להעריך את הדברים ממקור ראשון. ניתן לפנות אל בית הספר ולהגיע לסיור ולשיחת היכרות כדי ללמוד על הציוד, הצוות ותוכנית הלימודים.

להרגיש את החיבור

רמת הלימודים והיקף ההכשרה הם אלמנטים חשובים מאוד, אבל הכימיה בין חניכי הטיס ובין המדריכים לא פחות חשובה. שיחת ההיכרות היא הזדמנות חשובה לבחון עד כמה קל לך להתחבר לצוות. באוויר, התקשורת עם הצוות והאמון שלך בהם היא קריטית לבטיחות הטיסה ולכישורי הטיס שלך. לכן, מדובר באלמנט חשוב. לאחר שעברת את כל הצעדים הללו, כל הסימנים כבר יצביעו לך על בית הספר הטוב ביותר.

צוות מדריכי הטיסה של איה תעופה מלווה את טייסי העתיד במשך שנים. עם ידע מקצועי מקיף וניסיון רב שנים, אנו סוללים לך את הדרך למיומנות חדשה ומרגשת. למידע נוסף, ניתן להשאיר פרטים באתר כעת.

הזן שם
הזן מספר טלפון (10 תווים)
הזן אימייל
הזן הודעתך