כל הצעדים בדרך להפוך לקברניט מטוס

כל הצעדים בדרך להפוך לקברניט מטוס

ישנן המון דרכים להתפרס מתעופה, אבל אין ספק שהעבודה המפתה ביותר שמהווה חלום על ידי רבים היא להיות קברניט מטוס באחת מחברות התעופה הגדולות. לרוב, קברניטי מטוס נהנים ממשכורות גבוהות, לוח זמנים גמיש, הטבות משתלמות וכמובן – הילת היוקרה הרומנטית ששמורה לטייסים. בכל יום אנו עשויים למצוא את עצמנו במקום אחר בעולם וחיי העבודה שלנו מלאים בהרפתקאות. השאלה המתבקשת היא כמובן – כמה זמן ייקח לנו להפוך לקברניטים לאחר שנשלים את הכשרת הרישיון האזרחי?

התשובה תלויה בהמון גורמים, אך כיום יותר מאי פעם, כשהביקוש לטייסים הולך וגובר, יש לנו הזדמנות פז לפתוח במסלול קריירה יוקרתי ומרגש ולהגשים חלום רב שנים. המומחים שלך באיה תעופה חיברו עבורך מדריך קצר שיסייע לך להיערך לדרך אל הקוקפיט.

להשיג את הרישיון

מקבלת רישיון הטיס הפרטי ועד קבלת דירות ה-ATLP עשויות לחלוף כשנתיים. אם נקדיש את עצמנו למשימה הזו באופן מוחלט ונעבור אימונים אינטנסיביים ויום-יומיים, ייתכן שנוכל לצבור את 1,000-1,500 שעות הטיסה שנזדקק להן כדי לקבל את הדירוג הנדרש כדי להתקבל לחברות התעופה גם תוך זמן קצר יותר.

חברות תעופה שונות ידרשו צבירה שונה של שעות טיסה וכשזה מגיע לקבלת תפקיד הקברניט, כמובן שהמספרים עשויים להיות גבוהים בהרבה. סביר מאוד להניח שנצטרך לצבור לא מעט ניסיון גם בחברת התעופה לפני שנזכה לתפקיד חיינו.

לימודים והגעה לגיל המתאים

עם זאת, הכשרת הטיס היא רק חלק מהתהליך. רוב חברות התעופה המובילות ידרשו ממך תואר ראשון לכל הפחות, כך שאם רק התחלת את ניסיונך במעגל העבודה, חשוב שנשקול ללכת על לימודים אקדמיים במקביל להכשרת הטיס. ממילא רוב חברות התעופה מקבלים טייסים מגיל 25 ומעלה בלבד, כך שגם לאחר שצברנו את שעות הטיסה, ייתכן שנזדקק להמתין מעט אם התחלנו מיד אחרי השחרור.

כמובן שיש לקחת בחשבון שנסיבות בלתי צפויות עלולות להאט את התקדמותנו. באופן גורף, התהליך כולו – מהכשרת הטיס דרך צבירת הניסיון ועד לקבלת המינוי – עשויה לקחת גם מעל 10 שנים.

צבירת ניסיון בחברת התעופה

לאחר שנתקבל כטייסים, נתחיל להתקדם בסולם הדרגות. טייסים זוטרים יכולים עם הזמן לקבל את המינוי לקצינים ראשונים ולבסוף – לקברניטים. ההתקדמות תלויה לחלוטין בקריטריונים שמציבה כל חברה, בקצב ההתקדמות וצבירת הניסיון שלך וכמובן – ביחסים האישיים שיהיה באפשרותך לרקום. בחברות הלואו קוסט, לרוב ההתקדמות היא מהירה יותר. עם זאת, רוב הטייסים מעדיפים לשבת במקומות הטובים באמת, להתאזר בסבלנות וליהנות מהתנאים הטובים ביותר בשוק.

בסופו של יום, העלייה בביקוש לטייסים והמספר הרב של טייסים שיוצאים לגמלאות בשנים הקרובות יגרמו למקומות רבים להתפנות בחברות תעופה נחשבות. כדי ליהנות מהיתרונות האופטימליים ולקבל את ההכשרה הטובה ביותר, צוות איה תעופה מזמין אותך לעבור הכשרה עם הטובים ביותר. למידע נוסף, ניתן לפנות אלינו עוד היום באתר:

 

הזן שם
הזן מספר טלפון (10 תווים)
הזן אימייל
הזן הודעתך