כמה מרוויח טייס מסחרי

כמה מרוויחים טייסים מסחריים? ישנם יתרונות רבים בקריירה בתחום התעופה. נסיעות ברחבי העולם במסגרת העבודה, תנאים סוציאליים ברמה הגבוהה ביותר וכמובן ישנה הילת היוקרה הייחודית ששמורה אך ורק לטייסים. יתרון משמעותי נוסף, אמנם, הוא השכר הגבוה המובטח לטייסים מסחריים, בעיקר בעלי ניסיון.

תלוי בחברת התעופה

שכר הטייסים המסחריים משתנה בטווח רחב מאוד בקרב חברות התעופה השונות ברחבי העולם. בעוד שבלופטהאנזה משכורתו של טייס עשויה לנוע בין 35,000-100,000 יורו בשנה, תלוי בותק ובתפקיד, טייסי החברות האמריקניות מרוויחים בממוצע כ-150,000 דולר בשנה. תופתעו לשמוע ששיאני השכר העולמיים נמצאים דווקא כאן במגרש הביתי שלנו – חברת אל על מציעה לטייסיה שכר של לא פחות מ-100,000 ₪ בחודש אחד! גם בניכוי העובדה כי טייס ארקיע או אל על למשל נאלץ לעבוד מעל 100 שעות חודשיות, עדיין מדובר בשכר גבוה מאוד.  

תלוי בדרג ובניסיון

כאשר טייס מתחיל עושה את צעדיו הראשונים בחברת תעופה, הוא בדרך כלל נמצא במעין מצב "המתנה" במשך תקופה מסוימת. הטייס מחויב להישאר זמין לטיסה וייתכן מאוד שיוזנק להטיס מטוס ממש ברגע האחרון. בתקופות אלו השכר עשוי להיות שעתי ונמוך יחסית. עם זאת, ככל שצובר הטייס ניסיון וזוכה לתפקידים בכירים בחרה, השכר עולה באופן משמעותי. קצין ראשון ירוויח כפול מטייס מתלמד זוטר וקברניט יזכה בתוספת של כ-30% נוספים לשכרו.

חשוב שניקח בחשבון כי השכר נטו אינו המשתנה היחיד בכל הקשור לתנאי העסקתו של הטייס. חברות התעופה מספקות לטייסים הטבות אטרקטיביות במיוחד. ישנם בונוסים רבים, ימי חופשה נרחבים והטבות רבות אחרות שעשויות להגדיל את השכר באופן משמעותי.

הצטרפות לשורות טייסי אל על / ארקיע / ישראייר / ק.א.ל

כאמור, התנאים בחברות הישראליות טובים מתמיד ושכר הטייסים בהתאם. אם בעבר היו מתקבלים לחברה אך ורק בוגרי קורס הטייס של חיל האוויר, הרי שכיום זמינות אפשריות רבות אחרות לרכוש רישיון טיס אזרחי ולהתנסות בטיסות מסחריות שבסופו של דבר יאפשרו לך להתקבל לחברה.

על מנת להיות טייסים באיירליין נדרש רישיון טיס מסחרי, הגדר טיסת מכשירים (הכשרה בטיסה תוך הסתמכות על מכשירים בלבד, ללא תנאי ראות), שליטה גבוהה בשפה העברית והאנגלית, השכלה תיכונית וסיווג ביטחוני תקין. בנוסף, דורשת החברת בקירוב צבירה של 1,000 שעות טיסה.

קורס טיס אזרחי – הצעד הראשון שלך בדרך לחברת התעופה

תמיד חלמת לרכוש מיומנויות טיסה וליהנות מכל הפריבילגיות המגיעות עם המקצוע הנחשק? הצעד הראשון שלך יהיה קורס טיס אזרחי פרטי באיה תעופה אשר במהלכו תתקבל הכשרה בסיסית בהטסת מטוס חד מנועי שלאחריו ניתן יהיה להמשיך למטוסים מסחריים, לצבור שעות רבות בליווי מדריכי טיסה מיומנים ומנוסים המאושרים על ידי רת"א ובסופו של דבר להגיע עד למחוזות הגבוהים ביותר ולשמש כטייס מסחרי קבוע עם משכורת מכניסה והתנאים הטובים ביותר בשוק.