מה עושה טייס מסחרי

מה עושה טייס מסחרי? אם נבקש ממך לדמיין טייס העובד חברת תעופה מסחרית, סביר מאוד להניח שהתמונה שתעלה בעיני רוחך היא של אדם היושב בתא הטייס של מטוס כבד, ומטיס אנשים למגוון יעדים ברחבי העולם. עם זאת, לא כל הטייסים המסחריים עובדים עבור חברות תעופה גדולות . רבים מהם עשויים להטיס קבוצות קטנות במהלך יעדי חופשה פנימיים קטנים או מבצעים טיסות מהירות ומקומיות בסביבתם, מבלי לצאת להרפתקאות במדינות זרות.

לא רק נוסעים

עם זאת, טייס מסחרי אינו מוביל בהכרח נוסעים. טיסות מסחריות רבות משמשות לצורכי תובלה, לצרכי חקלאות, כיבוי אש, תצלומי אוויר ומטרות רבות אחרות.

הכשרה מקיפה במגוון תחומים

טייסים מסחריים חייבים לעבור אלפי שעות של אימונים בכדי להיות מיומנים בהפעלת כלי טיס, אך לא פחות חשוב מכך, הוא רכישת הידע בנהלי בטיחות וכישורי תקשורת מתקדמים אשר עשויים להתגלות כממש חיוניים לתפקיד זה. טייסים מסחריים אחראים לבטיחות הנוסעים, המטען וכלי הטיס שלהם. במקרים רבים, הם עשויים למצוא את עצמם כגורם הבלעדי עליו מוטל לקבל החלטות קשות בתנאי מזג אוויר מאתגרים, ולכן שיקול דעת טוב ויכולת לעבוד היטב תחת לחץ היא תכונת מפתח חיונית של טייס מסחרי טוב.

כדי להבטיח טיסה בטוחה, הטייס מתחיל כל נסיעה בבדיקת יומן התחזוקה של המטוס, אוסף מידע על מזג האוויר, תוכנית הטיסה ותוכנית הדלק. כמו כן, פונים הטייסים לאנשי צוות שונים המשתתפים בתהליך כמו צוות הקרקע, מגדל הפיקוח וסדרן הטיסה. במידה ומדובר בטיסת נוסעים מסחרית מטעם חברת תעופה, עליהם לתקשר גם עם שאר צוות האוויר וכמובן עם הנוסעים.

עבודה אינטנסיבית מסביב לשעון

לוח הזמנים של טייס מסחרי עשוי להיות מאוד בלתי יציב. אחרי הכול, חברות תעופה פועלות בכל ימות השנה והעבודה לעולם לא פוסקת. טיסות מתרחשות בכל עת גם בחגים ובסופי השבוע. יום עבודה יכול לכלול טיסות קצרות בנות כמה שעות או טיסה ארוכה אחת שיכולה לקחת אותך מעבר לים. בטיסות ארוכות במיוחד, ניאלץ לחנות במדינות זרות ותינתן לנו גם ההזדמנות לנפוש ולהכיר מקומות חדשים בעולם. מצד שני, שעות העבודה הרבות והפרשי השעות, הופכים משימות אלו למתישות במיוחד.

גם לך יכול להיות רישיון טיס מסחרי

קורס טיס מסחרי באיה תעופה ובכלל עשוי להיות אינטנסיבי ולגזול זמן וכסף רב, אך בסופו יינתן לך הרישיון הנכסף שיאפשר לך להטיס מטוס בכוחות עצמך ואף לקבל תשלום (נאה מאוד יש לציין!) על משימות הטייס השונות הזמינות לך. חברות התעופה מציעות לטייסים תנאי העסקה מהטובים בשוק ושכר גבוה מאוד שהופך את מקצוע הטייס, גם בחברות התעופה המסחריות, לנחשק ויוקרתי.

מדריכי הטיסה של איה תעופה ילוו אותך בכל שלבי הקורס ויספקו לך ידע אקדמי, מעשי ומקצועי רב עד לבקיאות מלאה בכל הנדרש על מנת להטיס מטוס בבטחה ובמיומנות רבה.