מזכרות מהשמיים – קריירה כטייס צילום

מזכרות מהשמיים – קריירה כטייס צילום

כשזה מגיע למקצועות התעופה, רובנו מעלים על דעתנו בעיקר את הטייס המחויט והאדיב היושב בקוקפיט של מטוס הנוסעים. על אף שזהו בהחלט מסלול קריירה נפוץ ונחשק בקרב בוגרי קורס טיס, זהו בהחלט לא המסלול היחיד. טיסות צילום דורשות מיומנות גבוהה וידע רב תחומי. מדי יום ביומו, אנו יוצאים למשימות מאתגרות ומרתקות ומעל הכול – נחשפים למראות יפהפיים. בין אם משימות הצילום נועדו לאיסוף נתונים, כמו דפוסי אקלים או פקקי תנועה, בין אם מדובר במשימות למטרות ביטחוניות או מנהליות ובין אם תצלומי האוויר נועדו למטרות אמנותיות גרידא, מדובר בתפקיד מרתק ומהנה.

אילו משימות מבצע טייס צילום?

כאמור, מגוון המשימות שטייס צילום יכול לבצע הוא רחב מאוד. זוהי הזדמנות נהדרת להשתלב בשלל תעשיות ולרקום שיתופי פעולה מרתקים.

  • קרטוגרפיה – תצלומי אוויר של שטחים נרחבים מאפשרים למפות אזורים בצורה מדויקת יותר. כשקיימת תמונה בהירה וחדה של תוואי השטח, יכול הקרטוגרף ליצור תמונה המגובה בנתונים.
  • ארכיאולוגיה – מבט העל שמציעים תצלומי האוויר הם אידיאליים כדי לאתר ממצאים עתיקים. רבים מהם חבויים תחת האדמה ולא ניתן לאתרם בגובה הקרקע או בהליכה בשטח. ממעוף הציפור, אמנם, נוכל לזהות דפוסים רבים שעשויים להעיד על ממצא ארכיאולוגי. חריגות בדפוסי יבולים חקלאיים או התייבשות מהירה של מי תהום, למשל, יכולות להעיד על משטחי אבן גדולים באזור.
  • מחקרים במרחב העירוני – כדי לזהות דפוסי תנועה בכבישים, לבחון את הצפיפות באזורים שונים בעיר ולבצע מעקב אחר דפוסי שימוש שונים במתקנים ציבוריים, נעשה שימוש נרחב בתצלומי אוויר.
  • משימות אקולוגיות – כיום כולנו מודעים להשפעות של שינויי האקלים. חברות וקהילות ברחבי העולם עדות לשינויים בסביבתן המקומית. מקורות מים מתייבשים, עונות הגשמים מתקצרות ובעלי חיים נעלמים מאזור. תצלומי אוויר מציעים מבט נרחב המחדד דפוסים כמו גוויעת צמחייה מסוימת או עלייה במינים פולשים.
  • אמנות ויצירה – לבסוף, אחת המשימות המהנות ביותר של טייס צילום היא בליווי אמנים. צלמים מקצועיים עשויים להזדקק למבט ייחודי כדי לתפוס תמונות ייחודיות. בין אם מדובר בתמונות סטילס אמנותיות או בצוות צילום קולנוע הזקוק לצילום המחשה מגובה, זוהי הזדמנות נהדרת עבורך לקחת חלק בתהליך היצירה.

האם התפקיד עדיין רלוונטי?

לאור העלייה החדה בשימוש ברחפנים וההתפתחות המואצת ביכולותיהם הטכניות, רבים תוהים האם עוד יש עתיד לטיסות צילום מאוישות. השימוש ברחפנים מאפשר לבצע משימות צילום בעלויות נמוכות יותר ובמינימום סיכונים. על אף שבמקרים רבים צילומים מרחפן ישרתו לחלוטין את המטרות הנדרשות, כשנדרשים גבהים יוצאי דופן או כאשר מדובר במשימה מאתגרת הדורשת דיוק רב, עדיין ישנו צורך רב בטיסה מאוישת. נכון להיום, נראה שהמקצוע כאן להישאר.

אם תמיד חלמת להוביל טיסת צילום, הצעד הראשון בדרך למימוש העצמי שלך מתחיל כאן. צוות איה תעופה מזמין אותך לעבור הכשרה מאתגרת ומרגשת ולכבוש את השמיים. לפרטים נוספים, ניתן להשאיר פרטים באתר כעת.

הזן שם
הזן מספר טלפון (10 תווים)
הזן אימייל
הזן הודעתך