באילו תפקידים משמש טייס מסחרי?

תפקידי טייס מסחרי

את מקצוע הטיסה תמיד אפפה של יוקרה בלתי מושגת. רבים מאיתנו נוטים לייחס את התחום כמיועד למתי מעט ומניחים מראש כי לא קורצנו מהחומר לשבת בתא הטייס. אין ספק כי התחום דורש לא מעט מיומנות וכישרון, אבל היום יותר מאי פעם זמינים מסלולי הכשרה שיאפשרו לך עם מספיק נחישות ונכונות ללמוד ולהתפתח לזכות ברישיון טייס אזרחי. גם אם לא יצא לך לשרת במקצועות התעופה בחיל האוויר או להתנסות בטייס בעבר, איה תעופה מזמינה אותך לתהליך מעצים ומרגש שבסופו יהיה באפשרותך לעסוק במגוון תפקידים הזמינים כיום לטייסים מסחריים ונדרשים כיום בהיקף חסר תקדים.

הדרך אל הרישיון רצופה בעבודה קשה

תפקידו של הטייס המסחרי דורש אחריות אדירה במגוון תחומים. אחרי הכול, הוא מספק שירותים עבור מגוון תעשיות וככל שמדובר במטוסי נוסעים, מוטלת עליו אחריות על חייהם של מאות בני אדם. לרוב, יהיה עליהם לשאת בנטל קבלת ההחלטות לבדם ולכן שיקול הדעת, ההכשרה והמיומנות של הטיס היא קריטית. בהתאם לכך, נדרש הכשרה מקיפה במגוון תחומים. לפני שנזכה ברישיון הנכסף, נצטרך לעבור מאות שעות של טיסות אימונים על מנת לרכוש מיומנות בהפעלת המטוס. לצד הלימודים הפרקטיים, נרכוש ידע מקיף ומעמיק אודות המפרט הטכני של המטוס, החוקים החלים של רשויות התעופה השונות, תקנות בטיחות ואופי פעולת מערכות התקשורת של המטוס.

מגוון התפקידים הוא נרחב

לרוב, כשאנו חושבים על טייסים מסחריים, עולים לנו בראש בעיקר אנשי הצוות החביבים שאנו פוגשים בשדה התעופה לקראת החופשה הבאה שלנו. עם זאת, טייסים מסחריים משמשים בתפקידים רבים, מאתגרים ומעניינים אשר לא מערבים בהכרח הסעת נוסעים מסחרית.

טיסות צילום

טייסים רבים עוברים הכשרה למשימות צילום ומתלווים לחברות מיפוי, מדענים וגורמים רבים אחרים בתעשייה ובמגזר השלישי על מנת לסייע להם לתפוס תצלומי אוויר ומדידות מהאוויר המשמשים אותם למגוון מטרות.

משימות ריסוס

כמו כן, נדרשים טייסים על מנת לרסס שדות חקלאיים בחומרי הדברה על הקרקע או זריעת עננים ביודיד הכסף בשמיים על מנת להגביר את ירידת הגשמים בארץ.

מטוסי כיבוי

מבין כלל המשימות של הטייס המסחרי, זוהי אחת מהחשובות שבהן ומהווה מענה ראשוני וקריטי להגנה מפני נזקים לרכוש ולהצלת חיי אדם. משימות כיבוי מהאוויר הן בעלות חשיבות עצומה בעת שריפות יער בהיקף נרחב.

טיסות תובלה ומטען

בכל יום, משונעת סחורה בהיקפים של מאות טונות בין מדינות דרך האוויר. משימות אלו נעשות על ידי טייסים מיומנים המבטיחים כי הזמנות האמזון שלנו יגיעו במהירות, מספקות למסעדות שף מדי יום ביומו חומרי גלם איכותיים וטריים ממדינות זרות ותומכות בפעילותן של תעשיות רבות.

תחומי האחריות של הטייס המסחרי

לפני שנאחז במצערת ונצא לטיסה, נדרש הליך ארוך ומפורט שיבטיח את בטיחות הנוסעים ותקינות כלי הטיס. לפני כל טיסה, נקבל מידע מטאורולוגי על מנת לתכנן בתבונה את הטיסה ולוודא כי השמיים בטוחים, נעבור על יומן התחזוקה לוודא שכל הבדיקות והמשימות השונות בוצעו ונעבור על מסלול הטיסה שלנו ועל תוכנית הדלק כדי להיערך כראוי.

נשמח לפתוח בפניך את השמיים

חברות רבות בתעשייה זקוקות היום לטייסים מוכשרים. מדיניות השמיים הפתוחים והצורך העולה וגובר בהספק שינוע סחורות בהיקפים חסרי תקדים מעלה את הביקוש ואנו כאן כדי לסייע לך לעמוד במשימה. כדי ללמוד עוד על תהליך ההכשרה לרישיון טייס מסחרי, אנו מזמינים אותך ליצור עמנו קשר.