4 טעויות נפוצות ודרכי הימנעות מהן בתהליך ההמראה

4 טעויות נפוצות ודרכי הימנעות מהן בתהליך ההמראה

בין אם הכשרתך בתחום הטייס רק התחילה ובין אם עומדים מאחוריך כבר עשורים של ניסיון בחברות תעופה מכובדות, דבר אחד לעולם לא משתנה. ההמראה היא עדיין אחד הרגעים המותחים והמורכבים ביותר בהפעלת כלי הטיס. כדי להמריא באופן ראוי ובטוח, על הטייס לגייס את כל המיומנויות וההכשרה שלו וליישם אותן בשטח. מהירות גבוהה מדי, קרבה לקרקע ואתגרי מזג האוויר יכולים להפוך את השלב הקריטי הזה למורכב למדי. כדי להתמודד עם ההמראה כל פעם מחדש, אספו עבורך מדריכי הטיסה של "איה תעופה" 4 טעויות נפוצות שטייסים נופלים אליהן וגם כמה אסטרטגיות להימנע מהן.

שימוש בבלם במהלך ההאצה על המסלול

לעתים קרובות, טייסים עשויים ללחוץ בטעות על דוושות הבלם במהלך השימוש בדוושות ההיגוי. הדבר עשוי להגדיל בהרבה את מרחק המסלול הנדרש להמראה, לשחוק את רפידות הבלמים ולגרום לסחרורים מיותרים ומסוכנים. כדי להימנע מכך, מומלץ לאמץ הרגל קטן לקראת כל המראה. יש לוודא שעקבי הרגליים שלך מונחים על רצפת הקוקפיט ולשמור את כרית כף הרגל על דוושות ההיגוי, כך שהרגליים לא יתקרבו כלל לבלמים.

לבחור במסלול עם רוח גבית לקבלת תנופה

מדובר בטעות קלאסית שהוכחה מחקרית כשגויה לחלוטין. כדי ליהנות מרוח גבית משמעותית, תידרש לרוב רוח חזקה מאוד, כזו שממילא עשויה להקשות על השליטה שלנו. יתרה מכך, בעוד קצב הטיפוס שלך לא בהכרח ישתנה עם הרוח הגבית, זווית הטיפוס שלך יכולה להשתנות באופן דרמטי. כשיש רוח גבית חזקה ומהירות קרקע גבוהה, זווית הטיפוס שלך עשויה לפחות יותר ויותר. זה יכול לגרום ללא מעט מכשולים בדרך. לכן, עדיף לוותר על ההיבט הזה בבחירת מסלול ההמראה.

לא לבצע בקרות טיסה

אין זה משנה אם כלי הטיס שלך הוא ססנה או בואינג 777 – טיסה בטוחה מתחילה בבדיקת בקרות הטיסה כחלק בלתי נפרד מהבד"ח שלך. לפני כל המראה, יש לבצע את הבדיקה. מועד הבדיקה ייעשה בהתאם לסוג המטוס שלך ועשוי לחול לפני הנעת המטוס, לקראת ההמראה או ממש רגע לפני ביצוע תהליך ההמראה.

הספק יתר במהלך ההמראה

עם ההגעה למהירות המראה אידיאלית, כל שעליך לעשות הוא רק למשוך בעדינות ובתנועה חלקה את הסטיק אחורה ולנצל את מהירות הרוטציה. אין כל צורך לתת את כל הכוח כדי להדוף את המטוס מהקרקע בכוח. ברוב ההמראות הרגילות, מעט כוח אחורי הוא כל מה שאתה שנדרש כדי לנתק את המטוס מהקרקע. בסופו של יום, נגלה שתהליכי עבודה חלקים ועדינים תמיד נותנים תוצאות טובות יותר.

אם תמיד חלמת להרגיש בידיך את העוצמה שאין שניה לה של כלי הטיס וללמוד לשלוט בו ברמה הגבוהה ביותר, מקומך איתנו. צוות "איה תעופה" מזמין אותך לכבוש יחד איתנו את השמיים ולהירשם לקורס הטיס האזרחי שלנו. למידע נוסף, ניתן לפנות אלינו כעת.

הזן שם
הזן מספר טלפון (10 תווים)
הזן אימייל
הזן הודעתך