4 יתרונות מרכזיים בשימוש בסימולטור במהלך הכשרת הטיס

4 יתרונות מרכזיים בשימוש בסימולטור במהלך הכשרת הטיס

חניכים רבים המתחילים בקורס טיס מופתעים לגלות שניתן לצבור חלק משעות הטיסה שלהם מבלי לעזוב כלל את הקרקע. אימון בסימולטור טיסה הוא בעל ערך רב לטייסים חדשים כוותיקים. זהו אימון איכותי ובעל יתרונות רבים ועל אף שהוא לא תמיד ייחשב לנו כשעת טיסה, ניתן להפיק ממנו לא מעט תועלת. ככל שהאמצעים הטכנולוגיים הולכים ומתקדמים, חוויית הטיסה בסימולטור נעשית מדויקת ואמינה יותר. אז מה הופך את הפתרון הזה לחובה בכל בית ספר לטיסה? אלו ארבעה יתרונות מרכזיים שמציע סימולטור טיסה.

ניסוי וטעיה בסביבה בטוחה

לעתים קרובות, עשויים חניכי קורס הטיס להתמודד עם תמרונים ומהלכים מאתגרים שידרשו מהם אימון רב עד שיעשו אותם כהלכה. הסימולטור מאפשר להם לשכלל את כישוריהם מבלי להסתכן. בתא הסימולטור, יוכלו החניכים לפתח את זיכרון השרירים ואת הכישורים המוטוריים הנדרשים לביצועי הטיסה במהירות ובאופן כמעט אינסטינקטיבי. יכולת זו לתרגל קבלת החלטות מהירה יחד עם ידע תעופתי יישומי יכולה להעצים משמעותית את ביטחונו העצמי של החניך ולאפשר לו להתאמן בחופשיות וללא חשש עם כלי אמין.

טיסה בכל תנאי סביבה על פי דרישה

בנוסף, אימון בסימולטור טיסה יכול ליצור תנאים ספציפיים שלא ניתן לשעתק בזמן אמת. זוהי הזדמנות נהדרת לראות אילו החלטות יקבל החניך כשענני סערה מתחילים להיאסף מולו, כשהחושך יורד או כשהתנאים הטופוגרפיים על הקרקע שתחתיו מציבים אתגרים כאלו ואחרים. ניתן בכל רגע ליצור את התנאים המדויקים להם זקוק התלמיד או שאנו רוצים לבחון ולהעניק חוויית טיסה מותאמת אישית.

חניכים שמקבלים את דירוג המכשירים שלהם סובלים לפעמים מבעיה הפוכה - דירוג המכשירים מאפשר לטייסים לטוס במזג אוויר סוער ובשעות הלילה. עם זאת, לעתים מזג האוויר עשוי להיות כה קשה עד שלא נוכל לקבל אישור המראה כלל. טיסה בסימולטור תאפשר להמשיך לתרגל הגדר מכשירים במקום לוותר לחלוטין על התרגול.

לתרגל מצבי חירום

טיסה בסימולטור מספקת הזדמנות חשובה לתרגל ציות לנהלי התעופה ולדרישות בטיחות בסביבה בטוחה. לעתים קרובות, עשויים חניכים להתרגש מאוד בטיסות הראשונות ולהיות מוצפים מדי כדי לקבל החלטות ראויות בכל הקשור לבטיחות. הניסיון בסימולטור מאפשר להם לצבור ביטחון ולהיערך כראוי לזמן אמת. באותו אופן, טייסים יכולים לתרגל הליכי חירום בסימולטור ללא בלבול וחרדה שיכולים לעתים קרובות להתלוות למצבי חיים או מוות. הסימולטור יאפשר להם ללמוד מה לעשות במקרה של שריפת מנוע או במקרה של נפילת לחץ מבלי להתמודד עם אש או אובדן חמצן והמתח האדיר שהם מביאים איתם.

חוסך עלויות

שעת טיסה אמיתית טומנת בחובה עלויות אדירות – מצריכת הדלק ועד כלל העלויות התפעוליות על הקרקע. עם סימולטור, ניתן לתרגל את כל שלבי הטיסה בעלויות מינימליות ולהעניק כלים רבים לחניך בסביבה אופטימלית.

מתרגולי הסימולציה ועד לטיסת הסולו שלך, צוות איה תעופה מלווה אותך באופן צמוד. למידע נוסף על תוכנית הכשרת הטיס שלנו, אנו מזמינים אותך להשאיר פרטים באתר.

הזן שם
הזן מספר טלפון (10 תווים)
הזן אימייל
הזן הודעתך