5 טיפים מומלצים לחניך הטיס המתחיל

5 טיפים מומלצים לחניך הטיס המתחיל

אז תמיד חלמת לרכוש מיומנויות בטיס. אין ספק שמדובר בחלום המשותף לרבים מאיתנו. יש משהו בנסיקה הזו למרומים, של השליטה במכונה המופלאה הזו, שקשה מאוד להתחרות בה. היום, כשהתחום מפותח בישראל מאי פעם, כבר ממש לא חייבים להרים ידיים לאחר שלא עברנו את המבדקים לטיס בצה"ל. לקראת תוכנית ההכשרה שלך, צוות "איה תעופה" אסף כמה טיפים שימושיים שיסייעו לך להיכנס לעניינים.

להתנסות בסימולטור טיסה

סביר מאוד להניח שכבר יצא לך יותר מפעם לחפש אחר הסימולטורים הריאליסטיים ביותר שניתן להשיג עבור מחשבים וקונסולות משחק. יש היום כמה תוכנות מעולות בשוק. עם זאת, אין כמה ההתנסות בסימולטור מקצועי של בתי ספר לטיסה. ב"איה תעופה" ניתן להתנסות בסימולטור עוד לפני ההרשמה ללימודי הטיס ולחוות ממקור ראשון את הדבר הקרוב ביותר לשליטה בכלי טיס בכוחות ידיך. יחד נעבור על בד"ח, נרענן נהלים, נתנסה בתפעול המטוס ונצא למסע בסימולטור.

להתחיל לרכוש את שפת הטיסה

שפה היא הגשר בין בני אדם ובין תחומי ידע שונים. הדבר הזה נכון לא פחות עבור תחום הטיס. ההיכרות עם הקיצורים השונים, מונחי היסוד, הביטויים הבינלאומיים בהם נעשה שימוש בתקשורת השוטפת בין הטייסים וצוות הקרקע וסימנים מוסכמים שונים, יאפשרו לך להשתלב בלימודים הרבה יותר בקלות ולהתחיל לאמץ את המנטאליות של צוותי האוויר.

לשנן את האלפבית הפונטי

האלפבית הפונטי משמש בתעופה כמעט לכל דבר. לכל אות באלפבית, קיימת מילה סימבולית המותאמת לה. כך למשל המילה "בראבו" משמעותה האות B ו"זולו" משמעותה Z. שינון מתמשך יאפשר לך לשלוט בקוד החשוב והמרכזי הזה בהתנהלות בקשר ולהגיע עם מיומנות חשובה ללימודים שלך. ניתן לקרוא שלטי רחוב המכילים אותיות בקול רם באלפבית פונטי כדי להתנסות בכך ביום יום.

לעבור את הבדיקות הרפואיות

בין אם בסופו של דבר יושלם תהליך ההרשמה שלך או אם בסופו של דבר יהיה עליך לחכות עם החלום לתקופה מאוחרת יותר, אף פעם לא מזיק לקבל כבר את האישור הרפואי. ניתן להנפיק אותו בקלות באמצעות רופא מתאים והאישור יהיה בתוקף לחמש שנים.

ללמוד עוד על תעופה כאן באתר שלנו

באתר שלנו ניתן למצוא מגוון עצום של מאמרים בטווח רחב מאוד של נושאים הקשורים לעולם התעופה. מתפעולה מטוס ועד עקרונות בחקיקה תעופתית, מטאורולוגיה, הגורם האנושי ומגמות בתעשיית התעופה, יש המון מה ללמוד באתר של "איה תעופה". הידע הזה ישמש לך כקרקע יציבה בפעם הראשונה שהידיים שלך יאחזו בסטיק.

רוצה ללמוד עוד על תוכנית ההכשרה שלנו ולהתנסות בתהליך המעצים בדרך לרישיון הטיס? אנו מזמינים אותך להשאיר עוד היום פרטים באתר שלנו. הצוות שלנו יחזור אליך בהקדם עם כל המידע וישמח להשיב על כל שאלה שעשויה לעלות לך אודות תהליך הוצאת הרישיון.

הזן שם
הזן מספר טלפון (10 תווים)
הזן אימייל
הזן הודעתך